Warsztaty rękodzielnicze kształtujące umiejętność wykonywania rzeźb w szarym mydle prowadziła Aleksandra Gałka-Proszowska. Poniżej prezentujemy wystawę online prac wykonanych przez słuchaczy z gminy Damnica.
Wykłady i warsztaty ze zdrowego żywienia prowadził dr Mariusz Kasprzak – Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajęcia odbywały się w Bibliotece Publicznej w Damnicy.

Za nami kolejne zajęcia w ramach Ludowego Uniwersytetu Aktywnych Obywateli. Tym razem dzięki współpracy z Parkiem Krajobrazowym Dolina Słupi mieliśmy okazję poznać życie i zwyczaje nietoperzy. Dowiedzieliśmy się również, jak pomagać tym – owianym legendami – stworzeniom. Wykłady i ćwiczenia prowadziła Pani Anna Kasprzak. Na zaproszenie PK Dolina Słupi o nietoperzach mówiła również Pani Grażyna Sadowska z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Kolejne zajęcia już 5 września w Damnicy.

Dębnica Kaszubska – Aleksandra Gałka-Proszowska „Moje hobby. Rzeźba w mydle”

Dębnica Kaszubska – Monika Walczak „Jak aktywnie spędzać czas na emeryturze?”

Ludowy Uniwersytet Aktywnych Obywateli to długofalowy projekt edukacji obywatelskiej dla mieszkańców powiatu słupskiego. Zaplanowaliśmy kursy stacjonarne w Słupsku oraz wyjazdowe spotkania w poszczególnych gminach. Edukacja ciągła oparta o metodę grundvigiańską pozwala na kształtowanie społeczeństw aktywnych, zaangażowanych w rozwój zarówno osobisty, jak i lokalnej wspólnoty. Więcej szczegółów i zapisy już niebawem!